Jdi na obsah Jdi na menu
 

BDSM - co ta zkratka znamená ?

logos.gifCo je to vlastně za zkratku, co se za tím skrývá ? Ani nevím jak to zde vše napsat tak trocha obecných formulí, mimochodem docela výstižných ..

 

BDSM je pojem obecně užívaný pro širokou škálu sexuálních praktik a orientací založených na vzájemné domluvě, kdy je jeden z partnerů nadřazen druhému. Patří sem zejména erotický sadismus, masochismus a různé formy fetišismu. Základem je absolutní oddanost a poslušnost podřízené osoby vůči dominantní a na oplátku za to podřízené osobě dominantní osoba zaručuje, že s ním bude jednat v rámci předem dohodnutých pravidel. Tato pravidla obsahují i pravidla o způsobu trestů či odměn. Tento vztah časem může přerůst i ve vztah otrokářský, tzn. že ze submisiva se dobrovolně stává otrok či otrokyně, a dobrovolně se vzdá všech svých práv, což většinou bývá doloženo podepsáním tzv. otrocké smlouvy, která je submisivem dobrovolně podepsána. 

B&D  -  bondage a disciplína / dominance (bondage – poddanství, poddajnost a dále pak svazování a výchova)

D&S  -  dominance a submisivita

S&M  - sadismus a masochismus

Tak toto je asi základní a opravdu velice obecná definice nebo objasnění pojmu BDSM. Samozřejmě to není ani zdaleka vše, je zde pak ke každému tomuto termínu spousta různých kategorií a forem, kdy se kolikrát  mohou navzájem prolínat a skloubit tak aby se dosáhlo cíle a byly všechny zůčastněné strany spokojeny.  Více se dočtete v článcích a odkazech ...

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/BDSM